KANDYDAT NA BURMISTRZA

Wybory 2018

Wybory samorządowe 2018

Opublikowany przez Komitet Wyborczy Wyborców Inicjatywa Mieszkańców Piątek, 19 października 2018

 

Jestem mieszkańcem gminy Nekla z wyboru. Kiedy w 1999 roku, znajoma namówiła żonę, żeby tu przyjechać, szukaliśmy miejsca, które będzie spokojne i da wytchnienie od codzienności zawodowej. Najpierw postawiliśmy przyczepę kempingową w celach rekreacyjnych, a po 10 latach rozpoczęliśmy budowę domu. Zamieszkaliśmy w Nekielce i dziś trudno mi wyobrazić sobie mieszkanie gdzie indziej.

Moja praca w Poznaniu, wymaga kompetencji technicznych i analitycznych, a przy tym rozwagi i ostrożności. Jako doradca techniczny w zakresie nowoczesnych systemów grzewczych, muszę brać pod uwagę oczekiwania i potrzeby moich klientów, jednocześnie wspierając ich ale i zachęcając do wybierania rozwiązań nowatorskich, na miarę ich możliwości. Jako profesjonalny instalator, również instalacji Odnawialnych Źródeł Energetycznych, oraz elektryk z uprawnieniami państwowymi, wykonuję pracę odpowiedzialną i gwarantuję bezpieczeństwo klientom. Dzięki wyższemu wykształceniu w zakresie marketingu i zarządzania, ze specjalnością finanse przedsiębiorstw umiem łączyć gospodarność z podejściem komercyjnym.

Moje zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej wyniknęło z chęci obrony walorów miejsca, w którym mieszkam. Wkrótce okazało się, że moje kompetencje mogą stanowić wsparcie dla osób,  które chcą mieć wpływ na to gdzie mieszkają i w jakiej społeczności żyją. Przełożyło się to na konkretną pomoc udzielaną mieszkańcom wtedy, gdy zawodzili ich dotychczasowi przedstawiciele, którzy powinni reprezentować w pierwszej kolejności interesy mieszkańców: radni i burmistrz. Z tego powodu, czynnie wspierałem mieszkań-ców w Zasutowie, Stroszkach, Starczanowie czy nawet poza naszą gminą – w Kawę-czynie. Angażuję się w takie działania  bo jest dla mnie ważne, by mieszkańcy mogli uczestniczyć w tworzeniu lokalnego prawa. Dlatego składałem też wnioski, które zostały uwzględnione przy aktualizowaniu Statutu naszej gminy, Statutu naszego sołectwa, uchwały o konsultacjach społecznych i wielu innych.

Uczestniczyłem w organizowaniu wielu wydarzeń integracyjnych na terenie naszej wsi i gminy. Brałem udział w szkoleniach Fundacji Batorego w ramach akcji Masz Głos oraz w szkoleniu organizowanym przez Instytut Spraw Obywatelskich.  Dzięki swoim działaniom mam kontakt z rzecznikiem praw obywatelskich. Nie działałem i nie działam sam. Współpracuję z ludźmi:  sąsiadami, przyjaciółmi, osobami publicznymi,  stowarzyszeniami. Mam 58 lat, jestem żonaty i mamy dwie córki. Mieszka z nami pies, Sisi, przygarnięta ze schroniska.

 

Materiał wyborczy finansowany przez KWW INICJATYWA MIESZKAŃCÓW.